Z Tipi Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri, binaların iç veya dış çevrelerine konumlandırılan, acil durumlarda binalardan olabildiğince hızlı şekilde ayrılmayı sağlayan güvenlik sistemleridir. Ürünlerin, hem teknolojik donanım hem de binalara uygunluk açısından çeşitleri mevcuttur. Yangın durumunda binalardan kolay kaçış sağlayan Z tipi yangın merdivenleri, en çok talep gören ekipmanlardır. Hatta, yeni yangın yönetmeliğine göre, yüksekliği 9 metre ve üzerindeki binalarda, hızlı kaçış imkanından dolayı Z tipi yangın merdiveni bulundurma zorunluluğu vardır. Z tipi yangın merdivenleri, adını şeklinden almış olup, çelik malzemeden üretilir. Firmamız tarafından yönetmeliğe uygun şekilde üretilen merdivenlerimiz, dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Sadece yangın değil, tüm acil durumlarda kullanıma yöneliktir.

Yangın merdiveni projemiz, gerekli çalışmalar yapıldıktan ve kullanılacak ekipmanlar belirlendikten sonra yapılır. Binalara özel olarak tasarlanıp üretilen ürünlerle, yangın riskine karşı en güvenli önlem alınmış olur. Özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu binalarda yangın merdivenleri, hayati öneme sahiptir. Z tipi yangın merdivenleri, maliyeti dairesel ürünlere göre yüksek olsa da, kullanışlılığı daha fazladır. Güvenli tahliye sağlarlar. Herhangi bir acil durumda binayı terk etmek, Z tipi merdivenlerle daha kolaydır. Merdiveni aynı anda birçok kişi kullanabilir. Üstelik tasarım olarak da binalara şık bir görünüm verir. Yangın, ihmale gelmeyecek kadar ciddi bir durumdur ve özellikle bina çok katlıysa Z tipi yangın merdiveni mutlaka bulunmalıdır. Aksi takdirde mal kaybını saymıyoruz bile, yaşanacak can kayıpları üzücü boyutta olur. Ancak, belirli standartlara göre üretilmesi gereken merdivenler için, firma tercihi de önemlidir. Bu nedenle yangın merdiveni için tercih edilecek firma iyi araştırılmalıdır. Zira yangın, sıradan bir firmadan kalitesiz hizmet almaya değecek kadar basit bir durum değildir. Firmamızdan alacağınız hizmet sayesinde hem kullanışlı hem de kaliteli yangın merdiveni ile güvenli yaşama dair önemli bir adım atmış olursunuz. Çelik malzemeden yüksek işçilik kalitesiyle üretimini yaptığımızZ tipi yangın merdivenleri her türlü binaya uygun şekilde monte edilebilir. Son zamanlarda, yüksek katlı binalarda dairesel merdiven varsa, onun yasal olarak Z tipi ile değiştirilmesi isteniyor. Z tipi yangın merdiveni bulunanlar, denetimlerden kolayca geçtiği gibi, binasındaki insanların can güvenliğini de sağlamış oluyor.

Standart ve çift kollu olarak imalatını yaptığımız yangın merdivenlerimizle, acil durumlara karşı güvende olmanın rahatlığını ömür boyu yaşarsınız. Çok kapsamlı yapısı ile kullanım alanı oldukça geniş olan Z tipi yangın merdiveni imalatı için her zaman, taleplere uygun şekilde destek sağlıyoruz. Yangın merdiveni ve yangın kapısı için ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.