Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın söndürme sistemleri, yangınları çok hızlı ve verimli bir şekilde söndürmek için su, inert gazlar, temiz maddeler, kuru kimyasallar veya köpük kullanır. İnert gaz veya temiz maddeli yangın söndürme sistemleri, elektrik veya yüksek tehlike veya çok değerli varlıklar olsun, yangın tehlikesini azaltmak için uygun bir kullanım olmadığında kullanılabilir. Yangın söndürme sistemleri hem yeni inşaatlara kurulabilir hem de yeni bir tesis inşa etmeye karşı bir tesis satın alan şirketler için mevcut binalara yeniden uyarlanabilir.

Yangın Söndürme Sistemleri

Koruduğunuz tehlike veya varlığa bağlı olarak, ihtiyaç duyacağınız yangın söndürme sistemi türü değişebilir. Müzeler, veri merkezleri, telekom dolapları, elektrik odaları, tarihi binalar, sanat galerileri ve hassas malzemelere sahip diğer odalar, içindeki varlıkları korumak için temiz ajan sistemleri kullanma eğilimindedir. Temiz maddeler, iletken olmayan ve boşaltımdan sonra hiçbir kalıntı bırakmayan özel kimyasallardır. Bu, temizleme ihtiyacını ortadan kaldırır ve arıza süresini büyük ölçüde azaltır. Gaz türbinleri, enerji santralleri, hidrolik odalar, matbaalar ve benzerleri CO 2 kullanma eğilimindedir, veya yangından korunma için su sisi sistemleri. Küçük boya kabinleri, madencilik ekipmanları ve yanıcı malzeme yükleme havuzları tipik olarak kuru kimyasal yangından korunma sistemleri kullanır. Ve su sisi yangından korunma sistemleri, genellikle çevre dostudur ve personel için herhangi bir tehdit oluşturmadıkları için mümkün olduğunda kullanılır.

İnsanların Yangın Söndürme Sistemleri Hakkında Bilmek İstedikleri

Aşağıdakiler, çok sayıda ticari, endüstriyel, hükümet ve konut tesisinde kurulan yangın söndürme sistemleriyle ilgili sık sorulan sorulardır. İhtiyaç duyduğunuz koruma türüne bağlı olarak, çalışanlarınızı, varlıklarınızı ve tesisinizi korumak için bir yangın söndürme sistemi ideal bir yangından korunma sistemi olabilir.

  1. FM 200 yangın söndürme sistemi nedir? FM 200, geride hiçbir kalıntı bırakmadığı için yangının verdiği zararı azaltabilen, hızlı tepki veren, etkili, temiz bir maddedir. Yangın söndürme sistemi, otomatik algılama ve kontrol ekipmanı, FM 200 tankı ve borulardan oluşur.
  2. Yangın söndürme sistemleri nasıl çalışır? Yangın söndürme sistemleri yangını algılar ve yangını söndürmek ve değerli ekipman ve tesislere verilen zararı sınırlandırmak için söndürme maddesini yangına otomatik olarak bırakır.
  3. Hangi yangın söndürme sistemi? Çok hassas malzemeleriniz ve / veya ekipmanınız varsa, değerli eşyalarınızı korumak için daha yaygın bir yangın sprinkler sistemi yerine temiz bir ajan yangın söndürme sistemi seçmek isteyeceksiniz.

yangın söndürme sistemi uzmanlarıdır. İşletmenizin ve personelinizin korunması için çeşitli yangın söndürme sistemleri tasarlayabilir, kurabilir, bakımını yapabilir ve hizmet verebiliriz. Kurduğumuz yangın söndürme sistemleri, bireysel ihtiyaçlarınıza göre değişir. Her bina, mevcut tehlikelere ve korunan alandaki varlıklara bağlı olarak çeşitli bastırma sistemlerine sahip olabilir. 2008’den beri başarı mühendislik, tesislerinin ihtiyaçlarını karşılayan yangın söndürme sistemleri kurmak için ve projeniz için fiyat teklifi istemek için bugün bizimle iletişime geçin.