Yangın Merdiveni Önemi

Yangın Merdiveni Alırken Fiyat Ne Kadar Önemli?

Yangın merdiveni kullanımının zorunlu bir hal almasının ardından hazırlanan inşaatların çoğunda yangın merdiveni için ayrı bir bütçe oluşturulmaya başlandı. Yakın zamanda devlet denetimlerinin artırılması ile gündeme gelecek olan yangın merdiveni fiyatlarında ise piyasa genelinde farklı seçenekler bulunuyor. Kimisi oldukça yüksek fiyat aralıkları sunarken kimisi ise daha cazip fiyatlarda yangın merdiveni satışı yapabiliyor.

Yangın Merdiveni Alırken Kalite Kriterleri

  1. Mukavemet

Fiyatta en önemli kriter yağın merdiveninin mukavemetli olmasıdır. Alüminyum, tahta gibi maddeler yerine ısıya dayanıklı özel bileşenlerle hazırlanmış yangın merdivenleri seçilmelidir. Hem insan taşıma kapasitesi yüksek hem de alevlerin derecesine dayanıklı olan yangın merdiveni imalatı tercih edilmelidir.

  1. Uygulanabilirlik

Yangın merdivenleri kullanılacak olan alanlara kolay monte edilebilir ve çevrede fazla yer tutmayan bir yapıda olması gerekir. Binalarda yangından sırasında gidilebilecek en sakin bölgesine uygulanması gereken merdivenlerin normalden fazla yer kaplaması monte edilebilirliği azaltır ve fiyatı düşürür.

  1. Kalite Standartları

Yangın merdiveni alacak olan kişilerin yangın merdiveni standartları olarak bilinen oranlara dikkat etmesi gerekir. Basamakların genişlik ve yükseklik değerleri, aynı anda kaç kiloya kadar taşıma kapasitesi olduğu kalite standartlarında belirlenmiştir. Bu değerleri taşıyan ucuz yangın merdiveni üretimleri alınabilir. Ayrıca fiyatlandırmada bütün standartlara uyan ve maddi olarak uçuk fiyatlar vermeyen adreslerden yangın merdiveni alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki hiçbir yangın merdiveni insan hayatı kadar pahalı değildir. Yangın merdiveni imalatının tüm insanlar için hayati önem taşımaktadır. Yangın merdivenleri çok önemli bir yere sahiptir. Hem yönetmelikte önemeli bir yere sahim hemde başarı yangın merdiveni firması arşivinde önemli bir yere sahiptir.