Yangın Merdiveni Kullanımı ve Fiyatları

Binalarınızda mutlaka, tüm yönetmelikler şartlarına uygun, özellikle yangına karşı gerekli tedbirleri almalısınız. Bu tedbirler çıkmış olan bir yangında can ve mal kaybını en aza indirecek tedbirlerdir. Tüm alınacak tedbirlerin başında ise yangın merdiveni karşımıza çıkmaktadır. Yangın merdivenleri yetkili firmalara, kaliteli, sağlam ve güvenilir olarak yaptırılmalı, yangının ciddi bir sorun olduğunu ve sonuç olarak ciddi can ve mal kayıplarına neden olabileceği unutulmamalı. Yangın çıktıktan sonra keşke demenin bir yararı yok çünkü.

Tüm bina sorumluları, yönetici ve sakinleri, çıkabilecek bir yangın olayı esnasında neler yapmaları gerektiği, görev paylaşımlarını belirlemek, yangın senaryoları ve tatbikatları düzenleyerek yangına karşı gerekli tüm tedbirleri almak durumunda. Yangın merdiveni imalatı kaliteli bir şekilde, yönetmeliklere uygun olarak yapıldıysa, meydana gelebilecek yangınlarda can ve mal kaybını en fazla önleyecek unsurlardır. Yangından sonra oluşabilecek can ve mal kayıpları göz önünde bulundurulduğunda, öyle düşünüldüğü gibi yangın merdiveni fiyatları çok da fazla gelmeyecektir gözünüze.

 

Peki şartlara uygun tedbirlerimizi aldık, Z tipi yangın merdivenimizi yangın merdiveni34 sitesini inceleyerek yaptırdık, yangın merdiveni nasıl kullanılmalı bir de buna göz atalım mı? Öncelikle bir yönerge ya da yönetim planı hazırlama sorumluluğumuz var bu unutulmamalı. Bu planda yangın esnasında neler yapılmalı, neler yapılmamalı belirlenmelidir. Ayrıca Yangın merdivenlerinde ve merdiven hollerinde kaçışı engelleyecek malzemeler bulundurulmaması, yaşlı, sakat hamile ve çocuklara öncelik tanınması, yardım ve söndürme maksadıyla çıkışlar da yaşanabileceğinden, medivenlerin sağ alanını engellememek adına mümkünse tek sıra halinde, paniğe sebebiyet vermeden sakince kullanılması konularında planlara alınmalı ve tatbiki olarak belirli periyotlarda uygulanmalıdır. Yangın merdiveni imalatı, yangın merdiveni fiyatları ve Z tipi yangın merdiveni hakkında detaylı bilgilere, https://www.bsryanginmerdiveni.com internet sitemizden ulaşabilirsiniz. Tedbir alınmış bina tehlike anında hayatımızı korur, unutmayın