Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın sırasında binalarda bulunan insanların ya da evcil hayvanların güvenli bir şekilde çıkış yapabilmeleri için tercih edilen yangın merdivenleri bugün birbirinden farklı pek çok yangın merdiveni imalatı yapan firmanın adı altında satışa sunulmaktadır. Çok sayıda farklı türü ile her çeşit binaya uygun yangın çözümleri haline gelen yangın merdivenleri, uzun ömürlü kullanım olanaklarını da alıcılarına sağlamaktadır. Buna göre piyasada an itibarıyla satışa sunulan yangın merdiveni çeşitleri nelerdir diye merak edenlere en popüler yangın merdiveni türlerinden örneklendirmeler yapılabilir.

Yangın Merdiveni Çeşitleri Nelerdir?

Yangın ve deprem esnasında en iyi alternatif kaçış yolu olarak da nitelendirilebilen yangın merdivenleri, farklı pek çok türü ile alıcılarına geniş yelpazede seçim olanaklarını sunabilmektedir. Söz konusu yangın merdiveni çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen model hangisidir diyenlere ise hiç şüphesiz Z tipi yangın merdiveninin en popüler yangın merdiveni türü olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Bina içlerine ya da bina dışlarına konumlandırılabilen Z tipi yangın merdivenleri, ısıya dayanıklı olmaları sayesinde yangın sırasında mükemmel bir kaçış yolu haline gelebilmektedir. İtfaiye yönetmeliklerine uygun şekilde üretilen Z tipi yangın merdivenleri hem binalarda yaşayan insanların tahliye işlemleri için hem de binalarda meydana gelen yangınların daha hızlı bir şekilde söndürülebilmesi için kullanılabilmektedir.

Yasalara uygun şekilde üretimleri gerçekleştirilen Z tipi yangın merdivenleri, çelik ya da buna benzer yanmaya karşı dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede olası bir yangın durumunda binalarda bulunan kişiler, Z tipi yangın merdivenlerini güvenle kullanmaya devam edebilmektedir.

Yangın merdiveni çeşitleri içerisinde yer alan bir diğer tür olan sarmal yangın merdiveni ise yine Z tipi yangın merdiveni ile benzer özelliklere sahip olup daha çok hastane ve alışveriş merkezi gibi alanlarda tercih edilmektedir.