Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemleri, tüm tesisler için yangından korunmanın ön saflarında yer almaktadır. Yangın tehlikesi olduğu ve planlanan yangın çıkışını takiben binadan çıkılması konusunda personele en erken uyarınız olacaktır. Alev dedektörlerinden duman dedektörlerine, ısı dedektörlerinden karbon monoksit alarmlarına kadar, içerideki insanları korumaya yardımcı olmak için işletmelerde kurulabilen birçok otomatik yangın algılama sistemi vardır.

Yangın Alarm Sistemleri

Yangın alarm sistemleri, herkesi aynı anda uyarmak için tek bir bina veya kampüs çapında kurulabilir. Yangın alarm sistemleri, acil durumun doğasını bina sakinlerine açıkça bildiren sesli bildirimi içerebilir. Grafik arayüzlü iş istasyonları, yangın alarmı yönetimi ve acil durum konumunun hızlı bir şekilde tanımlanmasını sağlar. Duman dedektörleri, aktif alev dumanını ve / veya için için için yanan yangın dumanını algılayabilir. Yaygın duman dedektörü türleri, aktif alev algılama için iyonizasyon ve için için yanan yangınlar için fotoelektrik algılamadır. Diğer duman dedektörleri arasında ışın dedektörleri, hava örneklemeli duman dedektörleri, lazer duman dedektörleri ve çok kriterli dedektörler bulunur. Bu algılama sistemleri adreslenebilir, yani yangın alarmı kontrol paneli alarm durumunda dedektörü tanımlayabilir. Karbon monoksit dedektörleri, fırınlar veya kazanlar gibi yakıt yakan cihazların bulunduğu odalarda önemlidir. Karbon monoksit, kokusuz, tatsız, renksiz varlığı nedeniyle görünmez katil olarak kabul edilir. Bir CO alarm sistemine sahip olmak, gaz kaçağı durumunda da hayatları korumaya yardımcı olacaktır.

İşte İnsanların Yangın Algılama Sistemleri Hakkında Bilmek İstedikleri

Yangın algılama sistemleri, tehlike olduğunda sizi uyaracak ve herkese güvenliğe kavuşmak için ihtiyaç duyduğunuz değerli zamanı verecektir. Bunları kurmak için birçok farklı yangın algılama sistemi ve yöntemi vardır. Aşağıda, yangın algılama sistemleri hakkında sık sorulan birkaç soru yer almaktadır.

  1. Yangın algılama sistemleri nasıl çalışır? Tüm sistemler farklıdır ancak çoğu sistem, insanları birçok farklı türden tehlikeye karşı uyarmak için birlikte çalışır. İster yangın, duman, karbon monoksit, gaz veya ısı algılama sistemi olsun, bir alarm tehlike algıladığında, tesis genelinde ve buna programlanmışsa uygun yetkililere sesli uyarılar gönderir.
  2. Duman dedektörleri neden yanlış alarm veriyor veya bir sorun sinyali bildiriyor? Modern duman dedektörleri yanlış alarmlara karşı dayanıklıdır. Yanlış alarmlara önemli miktarlarda ince toz partikülleri neden olabilir. Duman dedektörü sorun sinyalleri, temizlenmesi gerektiğini veya bir kablolama sorunu olduğunu gösterebilir.

Başarı mühendislik , 2008’den beri imalat, hükümet, ticaret, enerji ve çelik tesislerinde yangın algılama sistemleri tasarlıyor ve kuruyor. İster küçük bağımsız bir sistem, ister çok üniteli bir tesis için daha büyük bir ağ sistemi olsun, ihtiyacınız olan deneyime sahibiz. Bir yangın algılama sisteminin tasarımı ve kurulumu bireysel ihtiyaçlarınıza dayanmaktadır. Yeni inşaat için bir sistem sağlasak da, mevcut bir binadaki mevcut sistemi iyileştirmek veya iyileştirmek için bir sistem sağlıyor olsak da, tesisinizin uygulamalarına, süreçlerine ve halihazırda mevcut olan sistemlerine göre en iyi sistemi ve üreticiyi belirleyeceğiz.