Standart Yangın Merdiveni İmalatı Nasıl Yapılır?

Başarı Mühendislik Yangın Firması olarak Yangın merdiveni imalatı için her modelin insan hayatında risklere neden olmaması açısından bazı standart özelliklere sahip olması gerekir. Bu yazımızda yangın merdivenleri üretiminde standart olarak bulunması gereken noktaları ve müşterilerin isteğine göre şekillendirilebilecek daha başka özelliklerine değineceğiz.

Yangın merdivenlerini duyduğunuz anda aklınıza yangın, deprem gibi felaketleri getirerek, bu anları yaşarken panik yapmadan yönelmeniz gereken yapılar olduğunu unutmamalısınız. Böylesine hayat kurtarıcı özelliklere sahip olan yangın merdiveni özellikleri ve çeşitleri de aynı şekilde özenle hazırlanmış olmalıdır. BAŞARI MÜHENDİSLİK yangın güvenlik firması.

Bu nedenle yangın merdivenlerinin imalatında uyulan ve bakanlık onayınca çıkarılan yasa ve yönelikler bulunmaktadır. Bu resmi evraklara göre standart yangın merdiveni imalatı yapılırken genişliğinin konutlarda 80 cm olarak iken, halka açık diğer binalarda ise 100 cm ve 120 cm olarak belirlenmesi ilk  dikkati çeken noktadır. Bu ölçülerin değiştiği diğer istisnai durumlar ise kurtarılacak kişi sayısına ve bazı iş sektörlerine hizmet eden binaların yükseklikleridir.

Daha detaylı olarak araştırıldığında görüleceği üzere aslında yangın merdivenlerindeki bu standart ölçülerin kişi sayısının ve alan büyüklüğünün artışıyla doğru orantılı olarak artacağı görülmektedir.

Tamamı düşünüldüğünde belirlenen bu ölçülerin yanında, yangın merdivenlerinde sahanlık ve basamak gibi bölümlerde de bazı rakamlarla çevrelenmiş olan ölçüler vardır. Bu ölçülere dahil edilecek olan dönüş hesapları da yapıldıktan sonra, ortaya çıkarılacak olan standart yangın merdivenlerinde insan hayatı açısından güvenlik had safhada olacaktır.

İstanbul yangın merdivenleri imalatı gerçekleştirmekte olan firmamız, diğer özelliklerini de yönetmeliğin 13. Ve 18. Maddelerini göz önünde bulundurmak suretiyle en iyi hizmeti verebilmek için çaba sarfetmektedir. Bu amaçla ücretsiz keşif hizmetini gerçekleştirmenin ardından en uygun ölçüleri belirleyerek imalat aşamasına geçmekteyiz. Montaj, kurulum gibi çalışmaları yaptığımız ilk basamaktan sonra uzun yıllar yanınızda olacağımızın güvencesini vermekteyiz. Her türlü yıpranma ve bakım çalışmalarında başka hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan kaliteli çalışanlarımızdan talepte bulunabilirsiniz.
Yaşam standartlarınızı yüksekte tutmanıza yardımcı olan, özellikle büyük binalarda Z yangın  merdiveni alanında gösterdiği kalite ile ön plana çıkan ve profesyonel hizmetleri tüm Türkiye’ye sunan bir firma olmanın gururunu bizlere yaşayan tüm müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yangın merdiveni imalatı uzman mühendislerin çizimi sonucu usta ekipler tarafından yapılmalı.

İstanbul başta olmak üzere, iletişim bölümünde yer alan bilgilerden bizlere ulaşan müşterilerimize yangın merdivenine dair detaylı bilgileri sunmaktayız. Hayatınıza renk ve kalite katmak için satın almak istediğiniz yangın merdivenlerinde standart imalatın dışında ekstra özellikleri de talep edebilirsiniz. Bunlar arasında boya rengi, bina cephesi, trabzan şekli gibi birtakım detaylar yer alacaktır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitelerimizden de bilgi sahibi olabilirsiniz.