İstanbul Yangın Merdiveni

Herhangi yangın durumunda binadaki  kişileri hızlı ve seri şekilde tahliye eden sistematik ve ısıya dayanıklı merdivendir. Genellikle yangın merdiveni binaların dışarına binaya monta edilir ve bu durum içeride oluşan yangın sırasında  kişilerin hasar almadan  hızlı şekilde temiz havaya çıkmasını ve olay yerini terk etmesini sağlar. Yangın merdivenleri ısıya dayanıklı  malzemelerden yapılır ve yangın sırasında itfaiyenin gerekli ekipmanlarının düzgün  kurulmasına  ve çalışmasınız uygun hazırlanır. Çekmeköy yangın merdiveni imalatı firması.

Binaların ne kadar büyük ve ne kadar yüksek olursa olsun, o binaya uygun yangın merdiveni üretilmesi yasa gereğidir. Evlerde okullarda, iş yerlerinde, hastanelerde, sinemalarda, kütüphanelerde yani insanın yaşadığı  her yerde yangın merdiveni bulunmalıdır çünkü yangın şakaya gelmez büyük can kayıpları olabilir. Bu merdivenler yangın koruma yönetmeliğine ve imar kanununa uygun üretilmeli ve istenilen bütün özellikler bulunmalıdır. Yaygın merdivenlerinin gövdesi 3 mm baklavalı sacdan oluşmalı ve 10 milimetrik flaşlara sabitlenmelidir. Genellikle yangın merdiveni dönel ve Z tipi olarak iki çeşidi bulunmaktadır,  dönel yangın merdiveni eski tip olup yangın mevzuatına uygun bulunmamıştır ve onun yerini Z tipi merdivenleri almıştır, Z tipi merdivenler daha kullanışlı ve daha güvenidir, binalara daha kolay sahiplenir ve kapı kilinşlerine daha uygundur. Ayrıca  yangın merdivenleri sadece yangın için değil sel, deprem gibi felaketler içinde büyük bir avantajdır. Herhangi doğal afette  bu merdivenlerden kolayca inerek güvenli alanlara ulaşabilirsiniz. Sancaktepe yangın merdiveni firması olarak sektöre yön veren şirketiz.

Yangın  oluşabilecek en tehlikesi afetlerden biridir ve  her yıl birçok kişi bu yüzden hayatını kayıp etmektedir. İşte yangın merdivenleri bu aşamada devreye girmekte ve can kaybını en aza indirmektedir. Merdiven seçerken belki size gereksiz bir para gibi gelebilir ve en ucuza mal etmek isteyebilirsiniz ama bir yangında önemini anlarsınız. Yangın merdiveni binlerce kişin hayatını kurtararak oluşabilecek hasarı en az indirir.